אודות

הסיפור שלנו


מתנות זה דבר שמרגש אותנו.
למה? כי אנחנו חיים בעולם שבו הקשר האישי הולך ונעלם, והתקשורת הבין אישית עוברת לערוצים בלתי מוחשיים כמו אימייל, פייסבוק ו-וואטסאפ.

עבורנו, החשיבות של הקשר האישי, הישיר והמוחשי הולכת ומתעצמת.

כמה זה חשוב? לדוגמא בשבדיה, שנתפסת עבור רבים בעולם כחברה מושלמת, כסמל להישגים הגדולים ביותר של הקדמה האנושית, מחצית מהאנשים חיים בגפם , יותר ויותר נשים בוחרות לעשות ילדים בהפריה מלאכותית ולגדל את הצאצא לבד. כמות האנשים שמתים בלי נפש חיה לצדם הולכת ועולה. בנקי הזרע הופכים להיות משמעותיים יותר ויותר, אזורי מגורים שלמים ננטשים – מה שמטיל אור מטריד על החברה המתקדמת והעצמאית.

הענקת מתנה היא קשר אנושי מרגש.

מתנות מוחשיות ופיזיות הן הזדמנות לגעת באנשים ולפרוץ את גבולות המסך. כשאנחנו מעניקים מתנה אנחנו משקיעים זמן ומחשבה בבחירת המתנה ובהתאמתה למי שאמור לקבל אותה. את המתנה אנחנו מוסרים באופן אישי – לא במייל. המתנה הזו היא מתנה פיזית ומוחשית שאפשר לגעת בה ולהרגיש אותה, מתנה שהשקיעו בה זמן ומחשבה והתאימו אותה למי שמקבל אותה .

תחשבו על הצד השני – כמה מרגש זה לדעת שמישהו חשב עליך והשקיע בך זמן ומחשבה, ובחר במיוחד עבורך את המתנה המושלמת עבורך?

בגלל כל הדברים האלה – מתנות זה דבר שמרגש אותנו.

חזון


חווית המתנה המושלמת
כל האנרגיות שלנו מושקעות ברגע אחד קטן שבו הלקוח שלך מקבל את הקופסא,
הוא פותח אותה בסקרנות ובהתרגשות ומוצא בפנים, בהתלהבות ושמחה,
את המתנה המושלמת שבחרת במיוחד בשבילו.

ראשוניות
אין מקום בעולם שהוא רחוק מדי או בלתי נגיש,
בדרכנו למצוא עבורך את המתנות הכי מקוריות, חדשניות ומרגשות.

הקשבה
אנו מאמינים שלא קיימת מתנה מושלמת אחת.
המתנה המושלמת היא המתנה שנתפרה במיוחד עבורך ועבור הצרכים והרצונות שלך.
ולכן – הצרכים, הרצונות והמשאלות שלך תמיד יהיו הכי חשובים באינטראקציה בינינו.

אחריות
אנחנו מתחייבים למתנה המושלמת.
אנחנו מתחייבים שתקבלו בדיוק את המתנה שהזמנתם, ברמת גימור,
צבע ואיכות הגבוהים ביותר,
ואנחנו לוקחים על כך אחריות מלאה
.

על אתי בנימה האישית

הסיפור שלי מתחיל בהריון של זוג התאומים השני שלי (אני אמא ל- 2 זוגות תאומים: זוג בנים וזוג בנות). בהריון הזה היה לי מעט זמן פנוי והתחלתי לחפש ולהזמין מתנות ומוצרים מיוחדים.
תמיד היתה לי חיבה למיוחד ויוצא דופן.
בעברי, הייתי מנהלת שיווק של ארגונים גדולים ותמיד חיפשתי רעיונות וקונספטים חדשים ומדליקים לפרויקטים שונים מצד אחד, וקשר חזק למותג מצד שני.  לדוגמא, כשניהלתי את מחלקת השיווק של כביש 6, אחד הרעיונות שלי היה לייצר ללקוחות כרטיס נוסע מתמיד, כדי שיצברו ק"מ בכל נסיעה, ויקבלו מתנות לפי קילומטראז'.
אחרי שהקמתי את אינפיניטי 888, הלקוח הגדול הראשון שלי היה בנק מזרחי טפחות, שהיה צריך לייבא מוצר מסוים בתוך זמן מאד קצר (סמוך מאד לחג) ואני היחידה שלקחה סיכון והתחייבה לספק בזמן. זו הייתה תקופה לחוצה וקשה מאד של לילות בלי שינה אבל בסופו של דבר סיפקתי את כל המוצרים בזמן ובאיכות בלתי מתפשרת.
זו היתה ההתחלה. משם הלכנו והשתבחנו ופיחתנו את המוצר הייחודי של מתנות קונספט שהן מתנות מיוחדות ולא סטנדרטיות, שמייצרות את הקשר בין ערכי המותג למתנה ולמי שמקבל אותה.

כל השאר היסטוריה…